prezent dla kawosza
Szukasz prezentu dla kawosza? Właśnie go znalazłeś!

Jeśli chcesz sprawić wyjątkowy podarek osobie, która jest zafascynowana kawą, a sam/a nie masz o niej większego pojęcia, to może to być ciężki orzech do zgryzienia. Jest multum różnych metod zaparzania kawy, wiele akcesoriów, nie wspominając o bardzo szerokim wyborze różnych kaw na rynku. Jeśli mowa o pasjonacie, to dodatkowym utrudnieniem jest to, że najprawdopodobniej większość popularnych gadżetów jest już w jego posiadaniu.

Co zatem wybrać? Poniżej kilka sugestii, z których na pewno uda się wybrać ten właściwy prezent.

1. Kubek wykonany częściowo ze zmielonych łusek kawowych

Kubków nigdy za wiele, prawda? No i zawsze się przyda, nawet gdy obdarowywany ma już wiele kubków w swojej kolekcji 😉 W tym przypadku dość niszowym i bardzo ciekawym wyróżnikiem jest materiał, z jakiego wykonuje się kubek. Jest to zazwyczaj mieszanka łusek kawowych z tworzywem PP. Bez wątpienia ucieszy każdego kawosza. Minusem jest to, że jeśli chcesz taki kubek z nadrukiem, to raczej nie będzie można go myć w zmywarce.

2. Ręczny młynek żarnowy

Zaawansowany pasjonat kawy na pewno ma już taki młynek (albo i kilka), jednak jeśli mowa o osobach dopiero wkraczających w magiczny świat kawowej pasji, to taki młynek będzie świetnym atrybutem na początek. Koniecznie wybieraj młynek z żarnami, nie z ostrzami. Jest to ważne, by ziarna były mielone równomiernie, a nie losowo siekane, jak to ma miejsce w przypadku najpopularniejszych młynków z ostrzami. Wybierz tez taki, który ma dość szeroki zakres ustawień grubości mielenia.

3. Aeropress

Jeden z popularniejszych sprzętów do metod alternatywnych zaparzania kawy. Możesz wybrać wersję klasyczną lub bardziej mobilną wersję Go. Ten gadżet jest niewielkich rozmiarów, a pozwala przyrządzić naprawdę pyszną kawę. W sieci znaleźć można też wiele szczegółowych przepisów na kawę z użyciem Aeropressu.

4. Naszyjnik z wzorem chemicznym kofeiny

Bez wątpienia wprawi w zachwyt każdą amatorkę kawowego napoju. Jest to najmniej sztampowa propozycja z tego zestawienia, więc ten wybór daje Ci niemalże pewność szczerego zaskoczenia i miłej reakcji. To właśnie kofeina odpowiada za energetyzujące działanie kawy, a biżuteria z jej wzorem jest wspaniałym sposobem na celebrowanie kawowej pasji.

Taki naszyjnik kupisz TUTAJ

5. Kurs baristy

Dla amatora kawy możliwość skorzystania z kilkugodzinnego kursu będzie stanowić wspaniałą rozrywkę i skompresowane źródło wiedzy. Wiedzy wykraczającej poza tę do zdobycia na popularnych blogach tematycznych. Nic nie zastąpi szkolenia bezpośrednio u specjalistów z głębokim doświadczeniem. Zawsze można wynieść jakieś nieoczywiste tricki i nowinki!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *