Jak pakujemy biżuterię?

Wierzymy, że szacunek dla planety i dbałość o ekologię przyczyni się nie tylko do szczęścia dla nas, ale i naszych wnuków. A później i ich wnuków! Wiemy też, że sklepy wysyłkowe niestety generują bardzo dużą ilość odpadów – wszelkie folie, taśmy, wypełniacze… By nie być jak inne sklepy, dużo czasu poświęciliśmy na przemyślenia i poszukiwanie rozwiązań, które będą jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Ostatecznie opracowaliśmy bardzo zgrabny plan, dzięki któremu nawet realizując duże ilości zamówień, nie pozostawimy po sobie znaczącego śladu w naturze!

opakowanie ekologiczne na biżuterię fsc

Ekologiczne opakowania

Nasze pudełeczka na biżuterię wykonane są z materiałów przyjaznych środowisku, z certyfikatem FSC. Certyfikacja ta gwarantuje nie tylko, że surowiec pozyskano z odpowiedzialnej gospodarki leśnej (nie wycina się więcej drzew, niż las jest w stanie reprodukować), ale również że pracownikom zapewniono godne warunki pracy.

logo FSC

Kartoniki wysyłkowe

Karton nie tylko świetnie chroni zawartość przesyłki, ale jest też bardzo łatwy do recyklingowania. Jeśli masz ochotę, zamiast oddawać go do makulatury, możesz wykorzystać do przechowywania drobiazgów lub do wysyłania innych paczek. Pudełka zaklejamy równie ekologiczną, papierową taśmą.

kartoniki wysyłkowe na regałach w magazynie
biżuteria zapakowana do wysyłki w ekologicznym opakowaniu - felica molekulo

Kompostowalne wypełniacze

Do wypełniania kartoników używamy skropaku, tudzież tak zwanych „chrupków”. Gdy już zakończą swą dzielną służbę w ochronie zawartości Twojej paczki, zostaną łatwo rozłożone, ponieważ są w pełni biodegradowalne, kompostowalne, a nawet rozpuszczalne w wodzie.

Ponownie jak w przypadku kartoników, polecamy użyć je ponownie, jeśli planujesz niebawem coś wysłać. Jeśli jednak chcesz się ich pozbyć, to możesz je wrzucić do śmietnika bio.

Pamiętaj, by po rozpakowaniu przesyłki posegregować pozostałości i wrzucić do odpowiednich śmietników. Zadbajmy o planetę razem!

Zamknij Mój koszyk
Zamknij Lista życzeń
Zamknij
Zamknij
Kategorie