sprawdzenie roxmiaru palca do pierscionka

Jak zmierzyć rozmiar palca do pierścionka?

Niewiele osób wie, że rozmiar pierścionka i obrączki może być różny. Z tego właśnie powodu wybieranie pierścionka na podstawie rozmiaru obrączki ma niewiele sensu. Dodatkowo często tabela rozmiarów może nie zgadzać się z rozmiarami, które podane są jako uniwersalne. Jak więc zmierzyć obwód palca do pierścionka tak, aby nie popełnić błędu?

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Osoby, które wybierają biżuterię dla samych siebie, korzystając z oferty sklepu stacjonarnego, mają możliwość przymierzenia jej przed zakupem. Dzięki temu wybranie pierścionka w idealnie pasującym rozmiarze nie stanowi żadnego problemu. Problem pojawić się może wtedy, kiedy nie istnieje możliwość przymierzenia biżuterii – w takiej sytuacji najczęściej znajdują się panowie chcący podarować swojej wybrance prezent lub też kobiety, które same dla siebie zamawiają biżuterię, korzystając z dobrodziejstw internetu. Zakup pierścionka, który byłby w innym rozmiarze niż rozmiar palca, może więc być nie tylko gafą, ale również problematycznym przedsięwzięciem, z którym wiązałoby się zwracanie nietrafionego zakupu.

Rozmiar pierścionka określa jego wewnętrzna średnica. Zawsze więc należy pamiętać o tym, że jego wielkość mierzy się tylko i wyłącznie wewnątrz obrączki – nigdy natomiast na zewnątrz. Aby poznać dokładny rozmiar pierścionka, pomiar musi być wykonany tak dokładnie, jak to tylko możliwe, ponieważ rozmiary pierścionków różnią się od siebie o ułamki milimetra.

Jak ustalić rozmiar palca do pierścionka?

Jednym ze sposobów na ustalenie rozmiaru palca jest zmierzenie jego obwodu. W przypadku pierścionków zaręczynowych i obrączek należy zmierzyć rozmiar palca serdecznego, natomiast w przypadku wszystkich innych pierścionków – środkowego. Do tego celu można wykorzystać tasiemkę, sznureczek lub nawet kawałek miękkiego papieru. Tę miarkę należy owinąć wokół palca, w miejscu, gdzie zwykle spoczywa pierścionek, ale chociaż musi ona do niego przylegać, to nie może opinać go zbyt ciasno. Kiedy pomiar zostanie dokonany, uzyskany wynik należy porównać z tabelą rozmiarów.

Najlepszym sposobem jednak jest wizyta u jubilera. Ten pomoże ustalić rozmiar palca i zrobi to z niezwykłą dokładnością, używając do tego celu miarki jubilerskiej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby samemu zaopatrzyć się w taką miarkę, dzięki czemu pomiaru będzie można dokonywać w swoim zaciszu domowym. Korzystanie z miarki jubilerskiej jest niezwykle proste – miarkę w kształcie obrączki należy nałożyć na palec i zacisnąć jej pasek. Przestrzeni między palcem a miarką nie może być ani zbyt dużo, ani zbyt mało – przyrząd powinien wygodnie spoczywać na palcu. Po dopasowaniu miarki można odczytać rozmiar z paska. Jest to niezwykle wygodne i najdokładniejsze rozwiązanie, które pozwoli ustalić rozmiar palca w celu wybrania odpowiedniego pierścionka. Miarkę jubilerską można nabyć już za kilka złotych, więc inwestycja w nią jest niezwykle opłacalna – szczególnie w przypadku osób, które często korzystają z ofert sklepów z biżuterią online.

A może pierścionek w uniwersalnym rozmiarze?

Jeśli szukasz pierścionka na prezent, a nie masz pojęcia jak zdobyć informację o rozmiarze palca obdarowywanej osoby, rozważ zakup pierścionka w uniwersalnym rozmiarze. Można go rozszerzać do pożądanego rozmiaru z pewnością, że będzie pasować każdemu. Dodatkową zaletą pierścionków w rozmiarze uniwersalnym jest to, że niestraszne jest utknięcie w nim palca, np. gdy pojawi się obrzęk wodny i palec zwiększy swój obwód. Wystarczy wtedy pierścionek rozszerzyć i po problemie.

Sprawdź uniwersalne pierścionki z naszej oferty, szczególnie nasz bestseller – pierścionek z wzorem hormonu szczęścia!

Uczulenie na nikiel – co warto wiedzieć?
Prezent dla lekarza? Sprawdź nasze propozycje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Kategorie
Wybrane dla Ciebie
Zamknij Mój koszyk
Zamknij Lista życzeń
Zamknij
Zamknij
Kategorie