uśmiechnięta lekarka podczas konsultacji lekarskiej

Prezent dla lekarza? Sprawdź nasze propozycje!

Niekiedy w podzięce za fachową opiekę zdrowotną i zaangażowanie, chcemy się lekarzowi odwdzięczyć drobnym upominkiem. Bywa też, że mamy lekarza w rodzinie lub wśród znajomych i chcemy mu podarować prezent nawiązujący do jego profesji. Czasem też chcemy obdarować przyszłego lekarza, tudzież studentkę medycyny. By znaleźć gustowny prezent dla lekarza, niekiedy trzeba się nieźle nagłowić.

Przejdźmy do sedna — jakie prezenty dla lekarza warto rozważyć?

1. Dobrej jakości kawa lub zestaw herbat

Niezwykle uniwersalny prezent, jednak personel medyczny szczególnie docenia energetyzujące właściwości kawy i herbaty. W końcu od sprawności ich mózgów zależy nasze zdrowie! A nie rzadko lekarze spędzają na dyżurach dużo więcej czasu niż przeciętny człowiek w przeciętnej pracy. Również przyszli lekarze na studiach lekarskich mają ogrom materiału do przyswojenia i ciężkie praktyki do wykonania, a każdy łyk kawy ułatwia zmagania w tym trudnym okresie. Tak więc nie wahaj się wybrać właśnie tej pozycji, gdy chcesz podarować „pewniaka” ;)

2. Biżuteria ze wzorami molekuł szczęścia

Jeśli obdarowana ma być kobieta, to na pewno radość jej sprawi biżuteria ozdobiona motywem wzoru chemicznego jednej z ważnych dla nas molekuł. Wśród nich może być serotonina odpowiadająca za uczucie szczęścia, dopamina dająca nam motywację i satysfakcję, ale też kobiecy estradiol lub energetyzująca kofeina. Dość uniwersalne będą naszyjniki i bransoletki, sprawdzą się w większości przypadków. Warte uwagi są też pierścionki w uniwersalnym rozmiarze, ponieważ pasują na każdy palec i nie trzeba się głowić, jaki rozmiar wybrać.

Sprawdź: Biżuteria z molekułami szczęścia

3. Skarpety z medycznym motywem

To propozycja dla osób, które chcą postawić na wariant humorystyczny. Skarpetki noszą wszyscy, więc wybierając ten prezent, ciężko jest nie trafić. Medycznym motywem mogą być strzykawki, pigułki lub karetki. Rynek oferuje całkiem szeroką gamę wzorów skarpetek nawiązujących do profesji lekarza.

4. Markowe pióro w skórzanym etui

Zarówno aktywni lekarze, jak i studenci lekarskiego dużo piszą. Dobrej jakości pióro o eleganckim designie i w stylowym etui bardzo dobrze wygląda i uznawane jest za prezent w dobrym guście i w bardziej oficjalnych relacjach. Jeśli masz ochotę, możesz pokusić się o zamówienie takiego pióra ze specjalnym grawerem, np. umieszczając na nim imię i nazwisko obdarowanego lub jakieś miłe słowo. Taki prezent na pewno zostanie doceniony.

5. List lub odręcznie napisana kartka

Jest to prezent, który nie będzie Cię dużo kosztował materialnie, ale włożysz w niego dużo wartości emocjonalnej. Jest to szczególnie dobry wybór, gdy chcesz w wyjątkowy sposób podziękować lekarzowi za profesjonalną opiekę medyczną, gdy zdrowie Twoje lub bliskiej Ci osoby szwankowało. Słowa od serca, szczególnie zapisane ręcznie na papierze, zawsze chwytają za serce i wyzwalają ogromne pokłady emocji. Taka kartka może zostać zachowana na długie lata i przypominać o wdzięczności przekazanej atramentem.

Podsumowanie

W zależności od tego, jaką masz relację z owym lekarzem lub studentem medycyny, można postawić na prezenty o różnym charakterze. Może to być coś oficjalnego, zabawnego, praktycznego, lub emocjonalnego. Jesteśmy pewni, że lektura powyższej listy pozwoli Ci dobrać idealny podarek dla lekarza.

A Tobie, który pomysł na prezent dla lekarza podoba się najbardziej? Może masz jakieś własne propozycje? Podziel się w komentarzu!

Jak zmierzyć rozmiar palca do pierścionka?
Pomysły na prezent dla mamy – 8 nieszablonowych propozycji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Kategorie
Wybrane dla Ciebie
Zamknij Mój koszyk
Zamknij Lista życzeń
Zamknij
Zamknij
Kategorie