młoda kobieta w okularach trzymająca torby prezentowe

Prezent dla psychologa – 8 najlepszych i nieoczekiwanych propozycji

Robiąc prezent, chcemy, by jak najlepiej pasował do osoby, której chcemy go ofiarować. Jeśli chcesz sprawić wyjątkowy podarek komuś, kto pasjonuje się psychologią, to poniżej znajdziesz kilka propozycji psychologicznych prezentów na każdą okazję. Nie tylko dla psychologa, ale dla każdego, kto lubi naukę o umyśle, emocjach i mózgu. A może chcesz sprawić prezent również dla siebie?

Poniżej nasze pomysły na prezent dla psychologa:

1. Gadżety ze wzorem Testu Rorschacha

Test, który powinien kojarzyć Ci się z pytaniem „Co widzisz?” lub „Co Ci to przypomina?”, czyli tak zwany test atramentowy. Obecnie raczej nie jest stosowany przez terapeutów, jednak można go uznać za swego rodzaju symbol psychologii. Dlatego świetnym pomysłem będzie, chociażby samodzielne stworzenie plakatu. Wystarczy wyszukać odpowiedni wzór, wydrukować i oprawić w antyramę. W sieci można znaleźć również takie gadżety jak: kubki, talerze czy poduszki.

test rorschacha - plamy

2. Psychopoly, czyli psychologiczne Monopoly

Gra Monopoly jest tak popularna, że chyba nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Stanowi fantastyczną rozrywkę na spotkaniu ze znajomymi lub rodziną. W Psychopoly główną rolę grają historyczne postaci psychologiczne. Gdy w grze tradycyjnej możesz kupić nieruchomość, tutaj pieniądze przeznaczasz np. na piramidę Maslowa. Niestety, gra dostępna jest jedynie w języku angielskim.

3. Biżuteria molekularna

Absolutny fenomen! Unikalna biżuteria z motywem neuroprzekaźników, dopaminy i serotoniny, z pewnością podbije serce każdej Pani psycholog, neurolog, psychiatry i podobnych profesji. Świetnie ozdobi też każdą inną kobietę, która pasjonuje się psychologią i funkcjonowaniem mózgu lub po prostu lubi nieoczywiste gadżety.

biżuteria molekularna ze wzorami serotoniny i dopaminy

4. Szkolenie lub kurs online

Doskonały prezent dla studenta czy świeżego absolwenta psychologii. Przed zakupem kursu warto się jednak zorientować, czym dana osoba interesuje się w szczególności, jakiej wiedzy potrzebuje i w którym kierunku zamierza zawodowo podążać.

5. Kolorowanki antystresowe

Tak naprawdę jest to dobry prezent dla każdego. Kolorowanki mogą być sposobem na relaks i oderwanie się od codzienności w szczególności dla osób zabieganych. Do tego zestaw kredek i mamy całość!

6. Planer/kalendarz

Na rynku dostępne są ciekawe propozycje planerów i kalendarzy, które będą pomocne w organizacji czasu, planowaniu pracy oraz przy umawianiu sesji terapeutycznych z pacjentami.

7. Frenologiczny model głowy

Frenologia to teoria z XVIII i XIX wieku zakładająca, że poszczególne części mózgu są odpowiedzialne za konkretne cechy i zjawiska psychiczne człowieka. Dziś jest oczywiście uznawana za pseudonaukę. Aczkolwiek model takiej „frenologicznej głowy” może być ciekawym upominkiem dla pasjonata psychologii, w szczególności opcja głowy-schowka, w której można umieścić łakocie 😉

8. Maskotka w kształcie neurona

Uroczy upominek w postaci pluszowej komórki nerwowej. No któż się temu oprze?

Gadżety dla psychologa potrafią zaskakiwać kreatywnością. Również sama profesja psychologa, terapeuty, psychiatry i ogólne zainteresowanie działaniem umysłu sprawią, że takie osoby szczególnie docenią kunszt kreatywnych i oryginalnych podarków. Tak więc warto przyłożyć się do wyboru właściwego prezentu.

Jak bardziej kochać siebie? – 7 wskazówek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
Kategorie
Wybrane dla Ciebie
Zamknij Mój koszyk
Zamknij Lista życzeń
Zamknij
Zamknij
Kategorie